Jídlo
Vlak

Hostinec U nádraží

 

Osada vznikla na pozemcích třeboňského panství až někdy v roce 1574, kdy se objevuje i první písemná zmínka o obci, a tehdy skutečně byla „novou vsí“. Obec leží na jižním a jihozápadním svahu jedné z hlavních terénních vln českobudějovické pánve. Pravidelní cestující na železniční trati České Budějovice – České Velenice ji však znají spíše jako první větší stanici za Českými Budějovicemi. Z oken vlaku pozorují zajímavou dřevěnou budovu restaurace, aniž by možná věděli, že tento objekt sem nechala převést správa třeboňského schwarzenberského pivovaru ze Zemské jubilejní výstavy v Praze roku 1891. Sloužila zprvu jako tělocvična Sokola a roku 1931 byla rozšířena zděnou přístavbou. Dnes slouží tento objekt jako sídlo místního hostince, který k dnešnímu dni provozuje pan Břetislav Šádek z Kájova, který provedl ve spolupráci s obecním úřadem na přelomu let 2011 a 2012 kompletní rekonstrukci interiéru hostince a jeho vnitřního vybavení. V současné době prochází rekonstrukcí i venkovní zahradní posezení v přilehlém parčíku pod kaštany.

 

V útrobách hostince najdete příjemné posezení s ochutnávkou dobře vychlazených pivíček pivovaru Plzeňský prazdroj a jeho přidružených pivovarů Velkopopovický Kozel, Gambrinus, a Radegast - Birell. Samozřejmostí jsou i nealko nápoje různých značek a jemně pražená káva Crema Aroma značky Bocello.

          

V jídelním lístku najdete jak poctivou českou kuchyni, tak i minutkově připravené pokrmy a saláty. Pizza menu, které je součástí jídelního lístku, je založeno na vlastnoručně dělané domácí receptuře přípravy této italské pochoutky, která již zakotvila v mnoha gastronomických zařízeních nejen v Čechách.

Přijměte proto pozvání do hostince U Nádraží v Nové Vsi u Českých Budějovic a přijďte se sami přesvědčit o pravdivosti tohoto motta:

„Ať už k nám přijedete autem, vlakem a nebo přijdete pěšky,
u nás v HOSTINCI je pořád hezky.“

Přejeme našim hostům příjemný pobyt u nás a dobrou chuť.

Dokumenty

Květen

2024

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Novinky

    Odběr novinek

    Copyright 2012 Design 2012 Veronika Vosátková

    TOPlist